MĀCĪTIES? MĀCĪTIES!

kafVai Jūs pazīstat daudz jauniešus, kas vēlas uzsākt savu biznesu un interesējas par uzņēmējdarbību? Es pazīstu. Vai tas ir tikai mans draugu loks, vai patiešām mūsdienu jaunieši ir daudz gudrāki, uzņēmīgāki un mērķtiecīgāki?

…”nevajadzētu aizmirst par ”stabiliem mājas pamatiem” savādāk ”spāru svētkus” var arī nepiedzīvot”…

Katrā ziņā domāju par to, cik nozīmīga loma ir izglītībai. Neskaitāmas reizes man ir teikuši, ka nav jāmācās par uzņēmēju, ir jādara, lai kaut ko saprastu..Ne tikai! Tas ir padoms, ko dod cilvēki ,kas iedvesmojušies no motivācijas grāmatām,vai viņiem uzspīdējusi gadījuma rakstura veiksme. Nav nekā vērtīgāka par zināšanām, par stabilām pamatzināšanām. Protams, nenoliedzami, visvērtīgākās zināšanas var iegūt mācoties no savas jomas profesionāļiem, kā arī pašizglītojoties, tomēr nevajadzētu aizmirst par ”stabiliem mājas pamatiem” savādāk ”spāru svētkus” var arī nepiedzīvot..

…”tie , kas tiešām ko vēlas radīt, dibināt, ražot..tie nelec vilcienā pirms tam neuzzinot kur tas vilciens ved”…

Es pati studēju Starptautiskās komunikācijas biznesā un menedžmentā, neteikšu ka ir ļoooti gūti, bet viegli nav. Man interesē it viss un es ar baudu apgūstu katru mācību priekšmetu. Bet ne par to, mana galvenā doma ir, ka tie , kas tiešām ko vēlas radīt, dibināt, ražot..tie nelec vilcienā pirms tam neuzzinot kur tas vilciens ved, katrs apzinās ka tā ir laika un resursu tērēšana.

Topošajam uzņēmējam ir jāzina kādas darbības formas vispār pastāv ,un kāda būtu izdevīgākā Tavam vēlamajam uzņēmumam, ir jāveic tirgus izpēte, konkurentu analīze..daudz un dažādi aprēķini..tas viss nav tik viegli kā varētu šķist. Tāpat arī  pati dibināšana nav tik easy..par likvidāciju vispār nerunājot. Ir tik daudz kas ir jāzina..piemēram, darba aizsardzība. Manuprāt, tas obligāti ir jāzina cilvēkam, kas plāno nodarbināt citus. Vēl viena svarīga atziņa man ir par to, ka uzņēmumu nevar dibināt viens, precīzāk nevajag. Ir jāatrod pārinieks, cilvēks kas skatās tajā pašā virzienā, un domā līdzīgi. Ir vajadzīgs atbalsts, kāds, kas tev neļaus padoties, un kuram tu neļausi padoties. Ir jāveido komanda.

Izglītības nozīmīguma labs piemērs ir arī mūsu valdības darbība. Piemēram kārtējo reizi liels ”šums” ir sacelts ap nākamā gada nodokļu sistēmas plānošanu.. Pirmkārt, taisnība jau vien ir, arī es uzskatu, ka pie finanšu plānošanas vajadzētu piedalīties tikai un vienīgi veiksmīgiem finansistiem,kuriem nav bijusi vairākkārtēja nosliece uz nepareizu lēmumu pieņemšanu. Tomēr, ja pati sabiedrība būtu vairāk izglītota, tad nevajadzētu tik skaļi kliegt, un būtu vairāk saprotams kādēļ šādi lēmumi tiek pieņemti, un ko galu galā mēs varētu paši darīt savādāk,lai mūsu pašu dzīves līmenis uzlabotos.

Izglītojaties! Skolās, no pazīstamiem uzņēmējiem, no darba devējiem, no visiem..Jo tā var izvairīties no tik slavenajām mācībām no savām kļūdām. Ne vienmēr ir jākļūdās, ir ļoti daudz situāciju, kad cilvēki maksā savas nezināšanas dēļ. Piemēram VID sodi..tik bieži tie ir muļķīgi un beigu beigās nevajadzīgi izdevumi, no kuriem varēja izvairīties patiesi iedziļinoties tajā, ko tu esi uzsācis un dari.

Lai  veicas!

paraksts


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s