Attaisnojuma patiesā seja.

sookierey art

Mums visiem ir pazīstami cilvēki ar lieliem sapņiem, un arī paši sapņojam, vai ne? Tos tuvos un tālos sapnīšus mēs citreiz atliekam, atliekam, jo..? Kādēļ mēs atliekam darīt to, ko vēlamies? Bieži es esmu dzirdējusi dažādus savu sapņu (arī pienākumu) neizdarības attaisnojumus. Gan kad paši saka-aii nav naudas, gan kad citi saka- viņš jau ir slinks. Vai tiešām? Vai patiesi tie ir īstie iemesli?  Vai maz tie var būt attaisnojumi?

Skatoties no otras puses:

Slinkums- lasot dažādu personību dzīvesstāstus, var novērot, ka tieši slinkums ir tas, dēļ kā ir radusies kāda ģeniāla ideja, izgudrojums. Un galu galā, tieši dēļ slinkuma mums jāiemācās izdarīt vienreiz un kārtīgi ,nevis nekvalitatīvi, un pēc tam labot, vai darīt vēlreiz. Slinkums nebūt nav slikta īpašība, slikts ar būt šīs īpašības pielietojums.

Naudas trūkums- Patiesībā, nav nekā labāka par naudas trūkumu. Tas mūs dzen uz priekšu, tas liek mūsu prātam strādāt. Ļoti bieži tie, kam ir nauda pārmaksā vairāk, nekā tie kam līdzekļi ir ierobežoti. Tāpat arī jāpiemin, ka daudz ko var izveidot no jau esošiem materiāliem, un tos nevajag iegādāties. Naudas trūkums ir jāpiedzīvo katram cilvēkam, kas plāno nodarboties ar uzņēmējdarbību, jo tikai tad var pa īstam novērtēt tās vērtību.

Bezizeja- Tas gan nav populārs attaisnojums, bet situācija. Tas ir tad, kad nekā nav, un nav ar ko sākt. Tas ir tad, kad nav neviena, kam paprasīt, rokas ir nolaidušās, un šķiet neiespējami atrast salmiņu kur pieķerties. Bet ziniet, kas tādā situācijā var palīdzēt? Laiks. Laiks sakārto visu.

Laika trūkums- Šis ir mans personīgais favorīts. Jāatzīst, ka es gandrīz uz katru jautājumu –kāpēc tad tu to nedari, atbildu ar-man nav laika. Patiesībā jau mēs visi zinām, ka runa ir par prioritātēm un īstā brīža gaidīšanu.  Ar sievietēm vispār ir tā viltīgi… mēs gribam, un mēs izdarām, bet kad tas būs- to zinām tikai mēs pašas. Katrā ziņā- laika trūkums patiesībā ir bīstama lieta, kas rada stresu un pārdegšanu. Mēs pašas sev varam iestāstīt, ka mums nav laika, uztraukties un sev nodarīt pāri, bet visbiežāk mēs mānām sevi un citus, sakot- man nav laika. Patiesībā mēs labāk justos, ja godīgi atbildētu- es negribu tam veltīt savu laiku, vismaz pagaidām ne.

Motivācijas trūkums- No cilvēkiem, kam ir motivācijas trūkums, visbiežāk var dzirdēt- neredzu jēgu, nav jēgas, nav kur to darīt, nemāku, kāds cits jau to dara,un arī augstāk minēto- nav naudas. Ir Jāgrib! Ja tu negribēsi, tad nekas nenotiks, un jaunas iespējas neradīsies. Ja ilgstoši kādas ieceres neīstenojas, varbūt vērts sev pajautāt- vai es patiešām to gribu? Vai es esmu gatava!?  Iedomājies, ka rīt tev būs tieši tas, kas nepieciešams idejas izveidei, vai ar to būs gana?

Viss ir balstīts uz to kā mēs skatāmies uz situācijām, un kā tās interpretējam. Gluži kā ar to krūzi, kas pa pusei pilna jebšu pustukša. Protams, ka mūsu uztveri lielā mērā nosaka temperaments, bet noteicoša var būt arī apstākļu sakritība. Mums katram ir savs mēra trauks, kas agri vai vēlu var ”iet pāri” , un tad sākas īstie brīnumi. Es saku, ka brīnumi, jo tad mēs mēdzam atslēgt loģiku, empātiju un daudzus, daudzus citus uzvedību regulējošus faktorus, rīkojamies tā, kā nekad nerīkotos. Un līdz ar to, arī mainās mūsu uztvere. Mums visiem, bet īpaši sievietēm vajadzētu mazāk domāt par to, ko padomās citi, bet vairāk teikt ko domājam, un būt godīgām pašām pret sevi. Nemeklēt attaisnojumus, kuri patiesībā varētu tik pat labi būt panākumu atslēga. Vajag skaidri definēt ko Tu vēlies, un ja vēl nezini, tad vismaz noskaidro kas ir tas, ko tu nevēlies. Par savas nišas atrašanu es parunāšu citā ierakstā, bet šodien es vēlos, lai Tu saproti, ka viss ir iespējams, un ja tā tava laime kaut kur kavējas, tas ir tikai tādēļ, ka tu vēl neesi gatava!

Viss būs, vajag tikai gribēt un darīt! Lai izdodas!

paraksts

 

 


P.S.- Es priecātos, ja arī jūs padalītos ar saviem populārākajiem attaisnojumiem, varbūt ir tev ir kāda īpaša metode kā sevi motivēt?


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s