Mammām ar mugurkaulu!

300x0_cover

 

Apstākļu sakritības rezultātā pie manis nonāca šī grāmata, un uzradās laiks lasīšanai, bet varu atzīties, ka arī, ja laika nebūtu, šai grāmatai es to atrastu. Šī ir grāmata, kas viegli lasās un ”ievelk sevī”. Būtībā es nelasu grāmatas par bērnu audzināšanu, jo mūsdienās tās lielākoties ir vai nu tukšas, vai sludina prātam neaptveramu visatļautību, tādēļ principa pēc no tām izvairos. BET!  Mana mamma ieteica, ka man šo grāmatu vajadzētu izlasīt, jo tajā esot stāsts par meiteni ar tādu pašu raksturu kā manai meitai… Tādēļ iegogglēju informāciju grāmatu un sapratu, ka būtībā tā ir par disciplīnu, tas protams mani uzrunāja, vēl jo vairāk izlasot, ka pēc šīs grāmatas izdošanas autorei vairākus gadus ir sūtīti draudi, apvainojumi, utt., radās pastiprināta interese, kas gan tajā tāds ir? Izlasīju!

Īsumā- Emija Čua ir ASV dzīvojoša juriste, šobrīd strādā Jeila universitātē, viņas vecāki ir ķīniešu imigranti, bet vīrs nāk no ebreju ģimenes. ”Tīģermātes cīņas himna” ir pavisam reāls stāsts, par to, kā viņa audzina divas, raksturos ļoti atšķirīgas, meitas. Emija, protams,vēlējās audzināt kā “ķīniešu māte”, ar ko viņa būtībā saprot stingru disciplīnu, ar nelokāmiem noteikumiem, un bez bērnu izvēles tiesībām, respektīvi- pretēji ”rietumnieku bērnu audzināšanas pieejai”. Kā jau varat noprast, viņai negāja viegli. Šo grāmatu vajadzētu izlasīt ikvienam vecākam, kas vēlas savus bērnus izaudzināt gudrus, patstāvīgus un spēcīgus. Tajā neatradīsiet nevienu pamācību,nevienu gatavu recepti, bet tā Jums dos uzskatāmu piemēru, par to, cik daudz var izturēt cilvēks, un cik daudz ir jāspēj izturēt mātei, pat ja dažbrīd šķiet, ka bērni dēļ Jūsu nelokāmības Jūs vairs nemīlēs. Un tanī pašā laikā, šī grāmata parāda to, cik ļoti patiesībā bērni savus vecākus mīl, pat ja tie patiešām ir pāršāvuši pār strīpu. Protams, grāmatā ir arī daudzas, manuprāt, pārāk drastiskas metodes, tomēr man ļoti patīk grāmatas autores ideoloģija, un es tai pilnībā piekrītu. Bērniem ir jāciena vecāki, un skolotāji, bet vecākiem ir jāatrod  individuālā pieeja katram bērnam, un līdzsvars starp ķīniešu mātes un rietumnieku mātes audzināšanas paņēmieniem.

Šī grāmata mani iedvesmoja vairāk strādāt ar sevi, nevis audzināt meitu, bet sevi. Pašdisciplīna ir veiksmes un panākumu atslēga!

Lai Jums viss izdodas!

paraksts


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s