GRIBASSPĒKS. PACIETĪBA. NAUDA.

DSC_0562.JPG

Viens no populārākajiem, iespējams, ka pat vispopulārākais  jautājums no cilvēkiem, kas sapņo par sava uzņēmuma izveidošanu ir- Kur lai iegūst naudu?

Ir dažādi veidi, kur un kā iegūt finansējumu uzņēmējdarbības uzsākšanai, piemēram, izveidot iekrājumus, aizņemties no draugiem vai ģimenes locekļiem, aizņemties no bankas, vai kāda cita uzņēmuma, piedalīties konkursos, grantu programmās, vai pūļa finansējuma platformās, piemēram, kickstarter.

”Lai uzsāktu uzņēmējdarbību, var atrast naudu arī savā maciņā, lai arī cik tas būtu plāns.”

Šogad es mēģinu apiet visas šīs iespējas. Es varētu aizņemties naudu, bet zināmu apsvērumu dēļ, es esmu pret būšanu parādā vēl pirms pirmās peļņas gūšanas, tādēļ šogad es mēģinu izveidot uzņēmumu bez iekrājumiem, bez kredītiem, bez papildus naudas, vienkārši – atliekot naudu no ikdienas ienākumiem. Acīmredzami, ka tas nav ne viegli, ne ātri, tad kādēļ es tā daru? Galvenokārt tādēļ, ka es vēlos pierādīt ka arī tā var! Lai uzsāktu uzņēmējdarbību, var atrast naudu arī savā maciņā, lai arī cik tas būtu plāns. Ir vajadzīgs tikai gribasspēks un pacietība. Ja Jums jau paspēja iešauties prātā doma, ka tas jau der tikai mazam uzņēmumam, tad pilnīgi pareizi nodomājāt, bet atcerieties, ka lai arī mazs tomēr pelnošs uzņēmums, ir labāks par nekādu, un Jums ir visas iespējas to attīstīt līdz savas jomas impērijas statusam.

Kur es iegūstu naudu? Brīvas naudas man nav, iekrājumu arī. Ģimenes budžetu apgriezt es nevaru, jo lūgt citiem no kaut kā atteikties tikai tāpēc, ka es tā gribu, nevaru. Nauda ir tikai tik, cik es nopelnu šujot, un labojot apģērbus, tomēr būsim atklāti, cik gan es to varu izdarīt strādājot no mājām, un būdama pilnas slodzes mamma, paralēli meklējot laiku studijām. Tādēļ es ”apgriežu” visus savus izdevumus. Izdevumus, kas saistīti tieši ar manām vēlmēm un ērtībām. Jau vairākus mēnešus es neiegādājos sev neko, labi, pagājušajā nedēļā es nopirku šampūnu, jo visi mani šampūnu krājumi bija beigušies, bet tas nu arī viss. Es nepērku pilnīgi neko lieku, vairākas reizes es esmu veikalā ”norāvusies” un pie kases tomēr atstājusi veikalā. Teikšu kā ir, nav viegli. It īpaši šajā pēcdzemdību posmā, kad mani kā jau katru jauno māmiņu vajā sajūta, ka no kādreizējās skaistās sievietes, ir palikusi tikai sašļukusi čaula. Gribās fitnesu, gribās solāriju, gribās frizieri, gribās..gribās gribās. Un es saku vīram ko man gribās, un viņš mani atbalsta, bet to naudu es tomēr iztērēju uzņēmuma vajadzībām, un tā visu laiku. Arī apģērbu sev nepērku. Pēc grūtniecības mans skapis jau tā bija pustukšs, bet šobrīd varu uz roku pirkstiem saskaitīt apģērba vienības. Viss kas neder vai ir novalkāts tiek bez žēlastības izmests, un nu es esmu nonākusi līdz tam punktam, kad drēbes ir jāmazgā katru vakaru, lai nākamajā dienā būtu ko vilkt. Nav viegli, bet manī ir spēcīga apņēmība, un es zinu, ka katrs mans neapdomīgais pirkums mani attālina no mana mērķa sasniegšanas. Smejoties es jau saku, ka šī naudas atlikšana mani vedina uz tik ilgi gribēto minimālismu mājās, tāpat  taču arī vēlējos nomainīt garderobi..varbūt tas viss ir kosmosā sasaistīts?

Es zinu, un ticu, ka ar pacietību, un nelokāmu gribasspēku mēs varam sasniegt savus mērķus, lai arī ko tas prasītu. Lai arī Jums izdodas definēt un sasniegt savus mērķus, tikmēr es cīnīšos ar savām mirkļa iegribām, un mēģināšu pierādīt, ka arī bez ārēja finansējuma un iekrājumiem VAR izveidot uzņēmumu!

Jūsu,

paraksts

 

 

 

 

 


One thought on “GRIBASSPĒKS. PACIETĪBA. NAUDA.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s