Par superspēju meklēšanu, un sievišķīgu iedrošināšanu!

Untitled-1

”i’m not a girl, not yet a woman”

   Šobrīd mana dzīve ir tanī posmā, kad draugi precas, viņiem dzimst bērni, un patiesībā dzīve tikai sākas, bet liela daļa uzskata ka tās ir dzīves beigas, un daļēja taisnība jau vien ir. Beidzas tā bezrūpīgā dzīve, kad varēji sapņot par to, kā būtu, ja būtu. Nokrīt pusaudžu gados uzliktās rozā brilles pudeļu dibena biezumā. Ir jāsāk plānot un rēķināt līdz savām finansēm. Ir jāuzņemas atbildība, un visbeidzot- jāpelna nauda. Un tas nav tik viegli kā agrāk šķita. Ir divi varianti, vai nu pelnīt naudu ar rokām, vai ar galvu. No sākuma lielākā daļa jauniešu izmēģina pelnīt naudu ar rokām, un strādā par pārdevējiem, viesmīļiem u.c., bet tad vienai daļai tas apnīk, jo nejūtas īstajā vietā, vai uzskata ka spēj ko vairāk, ir daudz dažādu iemeslu, jo ir arī tādi, kas vispār nevēlas strādāt. Bet ir arī tādi, kam iekšā ir ambīcija, un gribās kaut ko vairāk, gribās augt, un tad šie cilvēki sāk pelnīt naudu ar galvu, bet ne visi uzreiz, lielai daļai nākas piedzīvot ļoti sāpīgu sevis atrašanas posmu, un par to arī ir šis stāsts.

   Pēdējā laikā, es sev apkārt pastiprināti pamanu sievietes, kas meklē to savu vietiņu biznesa pasaulē. Viņas mēģina saprast kuru lomu viņas vēlētos, un kuru vispār spētu pārstāvēt, vai viņas vēlās būt darba ņēmējas, vai darba devējas? Varbūt darba devējas tikai sev? Daudz dzirdu sapņainā balsī izteiktu cerību par darbu no mājām, un par sava laika plānošanu, bet kāpēc ne? Kāpēc viņas to nedara, nepamēģina? Tāpat arvien biežāk dzirdu eksistenciālas krīzes cienīgas vaimanas, par to, cik ļoti nekas nesanāk, nepadodas, un ideju nav. Un apņēmības nav. Un naudas nav. Un vistrakāk ir kad man pasaka- būtu man tāda apņēmība kā tev! Būtu man tāda galva kā tev! Būtu man tāds talants kā tev! Būtu…man kā tev! Tādos brīžos uz manas sarauktās pieres varētu burkānus rīvēt, tik ļoti nesaprotu..tieši neko! Nesaprotu kur rodas tie iespaidi par manām spējām, un kur rodas tā stingrā pārliecība par savu nevarēšanu?

   Lai darītu darbu kas patīk, sākuma būtu labi definēt- kas vispār ir tas, ko tev patīk darīt, kaut arī dažkārt šķiet, ka nekas nepatīk un nepadodas, it īpaši manis pieminētajos krīzes brīžos. Tad ir laiks pasaukt palīgā draudzeni, tādu draudzeni, ar kuru vari runāt par to kā tu jūties, nevis tikai par kaimiņu Laines jauno kavalieri. Tādos brīžos tev vajag īstu draudzeni, kura var atļauties pateikt arī to, ko tu nevēlies dzirdēt, un nav svarīgi vai tev tā ir mamma, māsa, kursa biedrene, vai pat vīrs, svarīgi ir, lai šis cilvēks tevi labi pazīst, un var godīgi, no malas skatoties, pateikt, kas Tev padodas vislabāk, un ko darot tu sāc starot, jo varbūt tieši tur slēpjas tavas dzīves laimes atslēga- darīt darbu ko mīli! Ļoti bieži mēs sev uzliekam tādas, kā zirgu klapes, un neredzam kas mums notiek apkārt, neredzam iespējas, un aprobežojamies ar savas profesijas/pieredzes darba sludinājumu meklējumiem ss.  Piemēram, man ir draudzene, kura ir izteikta pedante. Tīra māju no rīta līdz vakaram, un aizejot ciemos ir neērti, pat ja mats nokrīt uz zemes. Nesen mums bija saruna tieši par šo tēmu, jo viņa meklēja darbu, bet bija ļoti noskumusi, jo īsti profesijas viņai nav, un nekas arī tā īpaši neaizrauj (viņa ir viena no retajām latvietēm, kas nešuj, necep kūkas, neaudzē skropstas un neliek nagus), vienīgais ko viņa,kā pati teica,  protot darīt – berzt māju. Man attiecīgi radās jautājums, kādēļ tad viņa to nedara? Ierosināju, lai izveido uzkopšanas uzņēmumu. Protams, no sākuma pārsteigums un simtu viens attaisnojuma meklējums, bet nu jau viņa sāk pat apsvērt šo domu, un jāsaka kā ir- viņai uz to būtu ķēriens. Īpaši spilgti es viņu varu iztēloties dzenājot neizdarīgus darbiniekus. Redziet, viņai pašai nešķita ka viņas talants ir kaut kas īpašs, viņa pat to neuztvēra  kā talantu…vēl jo vairāk, gadiem viņai tas tika pasniegts kā trūkums.
Tādēļ es vēlos uzsvērt, ka tikai cilvēks no malas, cilvēks kas jūs redz citādāk kā Jūs sevi, varēs Jūs pārsteigt ar idejām, ko pati neizdomātu. Es protams nesaku, ka vienmēr tās būs ģeniālas, bet varbūt dažreiz ir vērts paplašināt savu redzesloku? Varbūt tieši Jūs esat tā, kas draudzeni varētu iedrošināt nodoties savam hobijam?
Ir tik daudz apjukušu sieviešu, kurām noderētu mazs, sievišķīgs iedrošinājums atļauties darīt to, kas viņām sagādā prieku! Un ja neder iedrošinājums, tad varbūt nepieciešams grūdiens? Lai nu kā, es patiesi ticu, ka katrai no mums ir sava joma, kurā mēs varam būt izcilas, tāpat, ka katram darbam ir savs darītājs.
Un kad meklētais hobijs un biznesa ideja būs gatava, atliks vien sākt rīkoties, un tad jau kalniem pāri…

Lai Jums izdodas atrast to savu īsto un vienīgo nodarbošanos,
tādu, lai no rītiem ir prieks celties,

un atvaļinājumu negribās!

paraksts


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s