LABSIRDĪBA NAV MUĻĶĪBA

Par īstu fenomenu Latvijas uzņēmēju (īpaši mazo) aprindās varētu saukt tendenci- slēpt informāciju. Cilvēki nedalās ar savu pieredzi, nedalās ar zināšanām, nedalās ar pieejamo informāciju, nepalīdz, un kas visskumjāk- vēl apzināti noskatās kā citi pieļauj kļūdas un par to tīksminās.

No vienas puses es ļoti labi saprotu informācijas slēpšanas iemeslus- konkurence. Mēs dzīvojam ļoti mazā valstī, un konkurence ir milzīga. Ļoti iespējama ir situācija, ka kādam palīdzot, tu pats roc sev bedri, bet! No otras puses, cik ilgi mēs baidoties no konkurences būsim labākie no sliktākajiem? Lielākās valstīs, kur informācija ir vieglāk pieejama, ir arī sastopams augstāks līmenis it visā! Ražošanas kvalitātē, tehnoloģijās, inovācijās, finansēs, apgrozījumā, izaugsmē, kā jau teicu – it visā!

Šī bloga mērķis ir palīdzēt galvenokārt sievietēm, bet visumā jebkuram cilvēkam,  saņemties sākt nodarboties ar uzņēmējdarbību. Noticēt sev, noticēt savām spējām un zināšanām. Palīdzēt rast atbildes uz jautājumiem, par kuriem bieži neviens nevēlas runāt. Es vēlos parādīt dzīves patieso seju, parādīt cik līdzīgi mēs visi mēdzam justies, un rīkoties. Bet kādēļ es to daru? Kādēļ es tam tērēju savu laiku? Kādēļ gan lai kāds dalītos ar informāciju bez maksas? Jo es gribu šo valsti padarīt par mājām savai ģimenei. Lai cik banāli tas arī izklausītos, es ticu, ka tikai mēs paši esam atbildīgi par to, kāda ir mūsu dzīve, un vēl jo vairāk- mēs paši varam radīt perfektu vidi mūsu bērniem un mazbērniem, tikai ir jāstrādā, un jāsastrādājas! Ir jādalās ar sev zināmu informāciju, un agri vai vēlu informācija atnāks arī pie Jums.

”..kādēļ nepabrīdināt kādu, ja redzat ka cilvēks grasās pieļaut kļūdu?”

Tikai nepārprotiet. Es ļoti labi saprotu, ka pastāv noslēpumi, kas palīdz Jūsu uzņēmumam būt starp savas jomas labākajiem. Es ļoti labi saprotu, ka ir sāpīgi kļūdīties, un nāk dusmas domājot par to, cik laika būtu ietaupījuši,ja kāds būtu laicīgi Jūs pabrīdinājis. Ja nesaprotat par ko es runāju, tad kā piemēru varu minēt dažādas regulas, piemēram, par mūzikas atskaņošanu publiskās telpās, vai par komercdarbības ietekmi uz nekustamā īpašuma nodokli… Ir tik daudz knifiņu par kuriem topošais uzņēmējs darbu gūzmā pat var neiedomāties, un saņemt sodu (liekus, neplānotus izdevumus). Protams, var uzskatīt, ka tā ir kā samaksa par izglītību, tomēr būsim godīgi, būtu taču daudz patīkamāk, ja kāds Jūs laicīgi pabrīdinātu, vai ne? Tad kādēļ nepabrīdināt kādu, ja redzat ka cilvēks grasās pieļaut kļūdu? Kādēļ nepadalīties ar savām zināšanām, ja redzi, ka cilvēks nemaz nezin, ka kaut ko nezin?

Tāpat arī nevajadzētu baidīties jautāt. Jautāt pēc padoma kādam, kas jau tam visam ir gājis cauri,  lielākoties cilvēki patiesībā ir labsirdīgi, vai arī aiz šoka par tiešo jautājumu, pat negribot var uz to atbildēt. Nekautrējaties pajautāt, tas taču neko nemaksā, bet var ietaupīt tik daudz!

”..ļoti bieži, ir tā, ka cilvēkam ir nepieciešams tikai salmiņš pie kura pieķerties, lai atrastu to savu likteņa taku, bet ja visur kur klauvē durvis ir ciet?”

Protams, ir arī bezkaunīgi cilvēki, kas vēlās visu un uzreiz, uz paplātes un piedevām ar garnējumu. Tādēļ esiet uzmanīgi, bet neesiet skopi. Ja jautājums ir par Jūsu piegādātāju, vai par kādu pakalpojumu sniedzēju ar kuru sadarbojaties, bet tas ir vitāli svarīgs jautājums Jūsu uzņēmumam, tad neatbildiet konkrēti, bet piemēram, pastāstiet, kā Jūs šo piegādātāju atradāt. Pastāstiet, kur meklēt, par meklēšanas metodēm, nenosaucot savu sadarbības partneri, bet vedinot taujātāju uz pareizā ceļa. Jo ļoti bieži, ir tā, ka cilvēkam ir nepieciešams tikai salmiņš pie kura pieķerties, lai atrastu to savu likteņa taku, bet ja visur kur klauvē durvis ir ciet?  Tad tā arī mūžīgi būs- Latvijā taču nekā nav, neko nevar un jābrauc uz Angliju konservus pakot…

 Nebaidieties no konkurences! Tikai ar veselīgu konkurenci ir iespējama izaugsme, un mēs taču visi vēlamies būt labāki par to, kādi bijām vakar, vai ne? Palīdzēsim viens otram!

paraksts


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s