UN JA NU IZDODAS?

d1ef6bb88534cc1e8c9c9354a0867dbdfoto-pinterest

Šobrīd es esmu soļa attālumā no sava bērnības sapņa piepildīšanas. Sapņa ko loloju jau kopš piecu gadu vecuma. Sapņa kas vairs nešķiet tik neiespējams un tāls, bet tieši tagad, kad es esmu tik ļoti tuvu, man ir visvairāk bail rīkoties. Un kad es tā pa īstam sāku apjaust savas sajūtas, es uzzināju, cik daudzi tā jūtas. Cik daudzi iziet cauri šim baiļu posmam, un cik daudzi krīt šo baiļu nežēlastībā.

Bieži tiek runāts par un ap bailēm zaudēt, kļūdīties, paklupt… jeb vienkāršāk sakot- bailēm, ka neizdosies. Un visbiežāk šīs bailes tiek minētas kā attaisnojums, lai neuzsāktu nodarboties ar uzņēmējdarbību, šīs bailes itkā attur no tālākas rīcības.  Bieži mēs lūdzam Dievam, kosmosam, liktenim iespēju, un kad tas ko tu esi gadiem lūdzis, tev beidzot tiek dots, Tu zini ko darīt, bet baidies kļūdīties, tādēļ neko nedari, un palaid garām šo vienreizējo iespēju. Protams, itin bieži arī gadās, kad šo iespēju mēs nepamanām, ierakušies ikdienas darbos, mēs skrienam kā vāvere ritenī, un iespēju bieži uzlūkojam kā papildu slogu, bet dažreiz mēs to pamanām, un nebaidāmies uzsākt. Uzsākt šķiet viegli, un tā kā esi to jau gaidījis ,un  labu laiku apdomājis, šķiet, ka zini ko un kā vispareizāk darīt, bet kur pazuda bailes?

Bailes nekur nepazūd, tās tikai ir mainījušas formu. Ļoti bieži uzņēmuma izveides un ieviešanas posmā šķiet, ka problēmas atrodas problēmas galā. Grūtības un pārbaudījumi nekad nebeidzas. Un te nu mēs esam, mazi kalni šķiet milzīgi. Tās ir bailes no veiksmes. Tās ir bailes no izdošanās. Tās ir patiesās bailes, kas tevi attur no tava mērķa sasniegšanas, nevis tās, ar kurām tu aizbildinājies. Tev nav bail no tā, ka tev neizdosies, tev ir bail no tā, kā tava dzīve mainīsies, kad tu ieskatīsies savam sapnim acīs. Bail no pārmaiņām. Un mainīties var patiešām daudz kas- dienas kārtība, dzīvesvieta, draugu loks… tomēr vislielākās pārmaiņas skars tevi pašu. Šīs bailes ir daudz spēcīgākas, un vairāk bremzē, kā bailes no neveiksmes. Mazas problēmas sāk šķist kā katastrofas. Arvien biežāk sāc sevī ielaist domas, par mistiskām zīmēm, ka nevajag. Nevajag turpināt, nevajag cīnīties ar vējdzirnavām. Un te nu es saku stop! Lielu, skaļu STOP!  Izvelc to asti no kājstarpes, ieņem staltu stāju, un lepojies ar to ko Tu dari! Tev nav nevienam nekas jāpierāda un nekas nav jāmeklē, tevī pašā jau ir viss kas nepieciešams, lai viss izdotos, vienkārši atlaid bailes! Laid lai iet!

”Tu tiksi galā!”

Tev nav jābaidās no tā, kāds tu kļūsi, ja viss izdosies. Nebaidies no tā, ka netiksi ar kaut ko galā, jo tici man! Tu tiksi galā ar visu ko vajadzēs. Tici sev, un visi apkārtējie tev ticēs. Nebaidies, ka ģimenei, draugiem un citiem tuviniekiem neatliks laika, jo atliks! Atliks tieši tik, cik tu atvēlēsi, protams, būs brīži kad sevi būs jāpiespiež, būs brīži, kad notiks kaut kas neplānots, bet tas taču ir normāli… arī strādājot maximā  priekšnieks var likt palikt ilgāk, tikai tad tas nebūtu tavs lēmums, tas nebūtu ieguldījums tava uzņēmuma nākotnē. Lai kaut ko iegūtu, kaut kas ir jādod pretī. Savs laiks, veselība, asaras, nervi, draudzības… samaksas var būt daudz un dažādas, bet atceries, ka tās visas ir to vērtas, ja tev ir skaidri redzams mērķis uz kuru tu ej! Ja Tu baidies, ka tev riebsies cilvēks, ko redzēsi spogulī, uzraksti sev nepārkāpjamus principus, un pie tiem pieturies. Es tā daru. Es sev rakstu arī vēstules, kas ir adresētas konkrētam dzīves posmam. Ir tik viegli paredzēt kā es jutīšos, un kādās situācijās es varētu attapties, jo es sevi pazīstu  vislabāk, un arī tu sevi pazīsti vislabāk. Tādēļ nebaidies no saviem sapņiem, bet ļaujies un dari! Nebremzē sevi pirms finiša!

Lai izdodas!

Jūsu,
paraksts


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s