NEPAZUST VASARĀ!

DSC_0043

Tūlīt tūlīt jau būs klāt Jūnijs. Vasara. Vasara ko mēs tik ļoti gaidījām. Vairums dēļ siltajām dienām, bet dažas arī cerot, ka vasarā spēka ir vairāk, un arī paveikt varēs vairāk. Bet vai tā būs?

Biznesa pasaulē vasara patiesībā ir viens traki smags gadalaiks. Vairumam tieši vasaras periodā uzņēmējdarbība uzņem apgriezienus, un Tev ir jāspēj koncentrēties karstā, saulainā dienā, jāspēj neatlikt darbus, lai dotos uz pludmali, jo- lai kā tu to vēlētos- par D vitamīna uzsūkšanu tev neviens nemaksās.. Un tomēr, ja esi ģimenes cilvēks, vasara pārbauda nevien ar savu būtību, bet arī ar izmaiņām ikdienas ritmā. Ja tev ir bērni, visticamāk, viņi vasarā uz bērnudārzu vai skolu neies, tad nu sākas lielā balansēšana starp ģimenes dzīves un biznesa menedžmentu.

Pats galvenais, ir atļauties skaļi pateikt- es gribu strādāt. Man patīk darīt to, ko es daru! Jo ļoti bieži mammas, kurām ir bērni (īpaši mazi), ļoti pārdzīvo, ka nespēj tik daudz veltīt laiku saviem bērniem, cik viņuprāt to vajadzētu darīt. Patiesība ir tāda, ka mūsdienās mēs ļoti, ļoti daudz pavadām laiku ar saviem bērniem, un agrāk mammas to darīja daudz mazāk. Kurš gan nav dzirdējis stāstus par dzemdībām pļavas malā, un siena vākšanu uzreiz pēc tām? Vai par darba gaitu atsākšanu sešus mēnešus pēc dzemdībām? Mūsdienu bērni saņem daudz vairāk mammas uzmanību, kā tas ir bijis iespējams agrāk, tāpēc lūdzu atgādini sev- tu neesi slikta māte, ja atļaujies darīt to, kas tev patīk, Nē! Tu esi burvīga mamma, lai tur vai kas! Tādēļ bez sirdsapziņas pārmetumiem – saplāno savu laiku un atrodi kādu, kas pieskatīs tavu bērnu, kamēr Tu strādāsi. Tā var būt vecmamma, tā var būt aukle, starp citu, vasarā daudzi jaunieši meklē darbu, un ir lieliska iespēja tikt pie kādas burvīgas ”vecākās māsas”, kura būdama lai arī jauna, pratīs pieskatīt mazus bērnus. Manuprāt, lielisks variants ir arī mainīties ar draudzenēm, kurām ir bērni, piemēram, pirmdienās tu pieskati savus un viņas bērnus, un trešdienās viņa pieskata tavus un savus, rezumē- jums abām būs nedēļā vismaz viena brīva diena darbam.

Visiem ir jāpelna nauda maizītei, un vasara nav izņēmums, tādēļ neļaujies pašplūsmai, bet kontrolē savu laiku, lai vasaras beigās nav jāpiedzīvo tukšuma sajūta, un cerību pilnu sirdi jāgaida nākamā. Es esmu izveidojusi kalendāru Jūnijam, Jūlijam un Augustam. Tajā es aicinu pierakstīt visus savus plānus, un piestiprināt sev redzamā vietā pie rakstāmgalda. Atceries – vasara nenozīmē konstantu atpūtu! Vasara ir tieši tāds pats gadalaiks kā ziema, tikai tajā ir daudz vairāk jāplāno, un stingri jāturas pie plāna.

Manis izveidotos mēnešu kalendārus vari lejupielādēt šeit:

A4 jpg formāts

Kalendāri Word formātā

*Kalendārs veidots iekš MS Word, un ir vienkārši koriģējams atbilstoši jūsu prasībām un gaumei.

Par kalendāra saturu:

Vispirms aizpildi savas ideālās vasaras struktūrplānu-

Tajā ieraksti kāda būtu tava ideālā vasara, jeb ko tu no šīs vasaras sagaidi? Piemēram, izvedot uzņēmumu, sakrāt naudu, iegādāties auto, sasniegt konkrētu apgrozījumu jau esošā uzņēmumā, aizbraukt ceļojumā viena, aizbraukt ceļojumā ar ģimeni, sākt sportot… jūs sapratāt- sarakstiet visus savus plānus, bet neaizmirstiet tos saskaņot ar ģimenes locekļiem! Pajautājiet ko viņi sagaida no šīs vasaras, jā arī bērni! Iekļaujiet viņu plānus savā grafikā, kā arī plānojot grafiku rēķinies ar savas otras pusītes grafiku- komandējumiem, u.c. Neaizmirsti arī savas ilgtermiņa apņemšanās, piemēram- ceļojumā neņem līdz datoru, jo tu sev sen jau soli atslēgties no darba vismaz brīvdienās.

Patīkamākā daļa, pats kalendārs-

Katram mēnesim apakšā ir tabula, kurā tu vari ierakstīt konkrētā mēneša mērķus, kas ir jāsasniedz, lai tie vienmēr būtu tavā prātā. Pievienoju arī vietu, kur pierakstīt plānus, kuriem nav vietas kādā konkrētā datumā, bet tos ir svarīgi atcerēties. Man personīgi patīk savu kalendāru iekrāsot ar marķieriem, tādēļ pievienoju arī krāsu kubu atšifrējumus, ceru ka arī tie Jums noderēs! 🙂

Lai vasara ir pozitīviem notikumiem piepildīta un izdodas sasniegt visus izvirzītos mērķus!

paraksts


P.S.- Ja rodas kādi jautājumi, droši raksti!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s