Izveidot uzņēmumu, 2018 (5.daļa)

10

Foto: S.Vanaga / Modele: R.Amola / Apģērbs: Femerial

Ir aizvadīts Augusts, un jau sācies Septembris! Vai man vienīgajai šogad laiks skrien TIK ātri? Vasara jau galā, bet es pat vēl neesmu paspējusi to īsti izbaudīt… Ierakusies darbos un ikdienas pienākumos, esmu pazaudējusi laika izjūtu. Šķiet, ka peldu pa straumi, kura man ir par ātru, tādēļ  sākoties Septembrim, es saku stop!  Bet vēl pirms sava lielā STOP, gribu pastāstīt (lasīt- palielīties) ko šajā mēnesī esmu paveikusi.

Pirmais paveiktais – Esmu izpildījusi visus apsolītos pasūtījumus, gan Femerial, gan privātos. Jā, jā, es ņemu vēl arī privātus pasūtījumus, lai arī solījos, ka tā nedarīšu, lai vairāk atliek laika uzņēmumam (jo laika jau tā praktiski tam nav), es tomēr joprojām šuju individuālus pasūtījumus… ah, naudiņu vajag, kā jau mums visiem, un pasūtījums – tas nozīmē ienākumus, bet kolekcijas veidošanai ir vēl papildu pienākumi un tas ir ilgāks laiks, līdz reālai peļņai.
Otrais paveiktais – Iegādājos jaunu plakanšuves šujmašīnu! Hip hip urrrrāaa! Tādi svētki! Es sen jau viņu gribēju… un pats svarīgākais ir tas, ka šī šujmašīna man pavērs durvis jauniem modeļiem, jauniem, vēl neizmēģinātiem audumiem. Ah kāds prieks, ko tikai vairo fakts, ka šo šujmašīnu, es iegādājos par pašas nopelnīto naudu. Tieši tā, šobrīd plānoju, ka visu, visu naudu ko nopelnīšu, guldīt atpakaļ Femerial attīstībai.
Trešais paveiktais – Izveidoju tik ilgi gaidīto Etsy veikalu. Šobrīd veikals ir sakārtots, un izveidots tieši tāds, kādu to iztēlojos, tomēr priecāties vēl ir par agru, vēl jau jāsagaida tas pirmais klients! (ja veikals būtu izveidots agrāk, būtu varējusi visus klientus laist caur etsy shopu, bēt, kā ir tā jādzīvo..) Plus, jāsāk šo Etsy pasauli tā pa īstam izprast..ah tik daudz ko mācīties, tik daudz ko darīt.. kur lai visam smeļ spēku un laiku?
Ceturtais paveiktais – Pati safotogrāfēju jauno kolekciju. Ai kā man patīk! Man ir tāds prieks, bet protams, es arī ļoti labi redzu kļūdas… tomēr vai nav skaistas fotogrāfijas? Es patiešām ceru, ka kādu dienu, es mācēšu fotogrāfēt vairāk kā labi, bet līdz tam, Jums nāksies skatīties uz manu neprofesionālo fotogrāfiju plūsmu, dienu no dienas, ha!
Piektais paveiktais – Sākta rudens kolekcija, bet ziniet, es sāku just pārāko nogurumu. Tādēļ nezinu vai rudens kolekciju maz palaidīšu dzīvē. Šobrīd viss ko šuju, man vienkārši nesanāk… bet visam pa virsu, bērni sākuši slimot, puika paliek vecāks, un mazāk guļ, un pats trakākais – ir atsākusies skola! Jā, mana mīļā augstskola, kuru šogad nez kāpēc vairs pat nesagaidīju ar prieku. Daudz par daudz visa…

11

Foto: S.Vanaga / Modele: R.Amola

Paveikto darbu sarakst šķiet tāds mazs, īss, bet paveiktie darbi ir apjomīgi. Es no sirds iesaku visām Jums mēneša beigās ”savilkt galus” un sarakstīt, ko esat paveikušas, kur esat paspējušas pabūt, un kas negaidīti labs ir noticis. Tas dos gandarījuma sajūtu un lielāku pārliecību par saviem spēkiem, jo ikdienas steidzīgajā ritmā mēs pazūdam, un nepamanām cik daudz paveicam. Brīžiem pat šķiet, ka neko jau nepaspēju, neko jau neizdaru, bet tas viss ir tikai pateicoties tam, ka sevi apkrauju ar darbiem. Vienu dienu, es sarakstīju savus dienas plānus, un jutos pārdegusi, spēju izpildīt vien kādus 20%, beigu beigās atklājās, ka visus šos uzdevumus es varu izpildīt tikai nedēļas laikā. Ārprāts! Es pati sev uzlieku tik daudz darāmu darbu, ka zirgam skaidrs – to fiziski nevar paspēt izdarīt, bet es ceru, un ticu, un zāģēju sevi. Beigu beigās tas viss vainagojas ar nemitīgu stresa stāvokli, sliktu garastāvokli un kašķīgu, neiecietīgu mammu.

Atceraties, pirms vasaras sākuma es izveidoju trīsmēnešu kalendāru? Esmu mazliet saputrojusies, sanāks, ka izlaižu Septembri, un izveidošu trīsmēnešu plānošanas kalendāru par Oktobri, Novembri un Decembri.. Kaut kā nepadomāju, ka kalendāru ar Septembri taču jau vajag Augustā… bet tas tāpēc, ka uz Septembri sev neko neieplānoju, un paņemšu sev mazliet brīvāku laiku… Kamēr ieiesim atpakaļ skolas, bērnudārza un darba ritmā. Ak, un vēl, es esmu sapratusi, ka man ir nepieciešams skrupulozāks dienas režīms, tādēļ tuvākajā laikā plānoju izveidot printējamas Dienas Režīma lapas. Ja arī tev tas būtu aktuāli, gaidi – drīz drīz!


P.S.- Esmu laba zīmoga meklējumos, internetā ir atrodami vairāki uzņēmumi, kas piedāvā šādu pakalpojumu, tomēr cenu amplitūda ir atšķirīga. Varbūt Jums ir pieredze zīmogu izgatavošanā? (es gribu tādu spiedogu, kādus mēdz izgatavot uz kāzām, gumijas, ar spilventiņu)

Vēl es meklēju kur iespējams iegādāties daudz, mazas kastītes. Es esmu redzējusi, ka vairāki mazie uzņēmumi izmanto tādas mazas, plānas kastītes, kuras pašiem jāsaloka…bet līdz šim man nav izdevies atrast kur tādas iespējams pasūtīt?

Ak jā, un ja Tev ir kāds padomiņš, un informācija ar kuru vēlies padalīties sakarā ar Etsy, raksti, raksti, raksti. 🙂 (*** visi tie kas piedāvā Etsy maksas kursus, varat nemaz nerakstīt, ļoti labi lasu angļu valodā, un zinu ka šī informācija ir pieejama bez maksas, meklēju informāciju iz pieredzes, ar reāliem stāstiem, un padomiem, nevis algoritmus)

Blogs lēnām atgūst dzīvību, 

uz drīzu tikšanos!

paraksts

7

Foto: S.Vanaga / Modele: R.Amola / Apģērbs: Femerial

One thought on “Izveidot uzņēmumu, 2018 (5.daļa)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s