Izveidot uzņēmumu 2018 (noslēgums)

2Top Femerial kleita 2018 (foto no klientes privātajiem arhīviem)

2018. gads man bija īpašs tieši ar to, ka izveidoju uzņēmumu Femerial. Par to, kā man gāja Jūs varat izlasīt iepriekšējos rakstos:

Izveidot uzņēmumu, 2018. (1.daļa)
Izveidot uzņēmumu, 2018. (2.daļa)
Izveidot uzņēmumu, 2018. (3.daļa)
Izveidot uzņēmumu, 2018 (4.daļa)
Izveidot uzņēmumu, 2018 (5.daļa)

Šodien es vēlos īsumā padalīties ar Femerial mērķiem 2019. gadā, un pastāstīt par to, kas ar šo uzņēmumu noticis pēdējos mēnešos.

Par periodu Septembris-Decembris!

Septembra sākumā rakstīju : ”nezinu vai rudens kolekciju maz palaidīšu dzīvē. Šobrīd viss ko šuju, man vienkārši nesanāk… bet visam pa virsu, bērni sākuši slimot, puika paliek vecāks, un mazāk guļ, un pats trakākais – ir atsākusies skola! Jā, mana mīļā augstskola, kuru šogad nez kāpēc vairs pat nesagaidīju ar prieku. Daudz par daudz visa…”

Un tā arī notika! Es izveidoju vairākus rudens mēteļu paraugus, bet tā arī nevienu no tiem nepārdevu, (māsīc’ ja tu šito lasi, vari braukt pakaļ pēc mēteļa, kuru gribēji, ha). Sākās augstskola, aizstāvēju praksi, un tad šuvu vairākus privātos pasūtījumus. Jāsaka gan, ka daļa no tiem bija radiniekiem, pluss pašai bija nepieciešams svētku tērps, tātad oktobris, tāpat kā septembris – mārketinga ziņā tukši mēneši… Uzņēmuma mājaslapā parādīt īsti nav ko, jo viss ko daru nav tieši saistīts ar Femerial. Daudzas saka, lai lieku arī viņu kleitas, jo tās ir manis šūtas, tāpat arī lūdz, lai privātos pasūtījumos iešuju birku ”Femerial”, bet jāsaka godīgi, man tas īsti nepatīk..kāpēc? Pastāstīšu mazliet zemāk, kad runāšu par nākotnes plāniem.

Okey, tātad tuvojoties novembrim sāku šūt svārkus ”Latvijas simtgadei”, uzrīkoju konkursu, un tā arī bija mana pēdējā aktivitāte. Skolā sāka spiest termiņi, bērni periodiski slimoja, es pati arī… un tad ieradās viņa -eksistenciālā krīzīte. Sapratu, ka neko daudz es izdarīt vairs nespēju un pieņēmu lēmumu, Femerial ”iemidzināt” līdz pavasarim. Es negribu imitēt darbību, un darīt tikai tāpēc, lai skaitītos, ka daru. Pārtraucu pieņemt jebkādus šūšanas pasūtījumus, un koncentrējos tikai uz skolu. Šis ir mans pēdējais mācību gads, un es to patiešām gribu novest līdz galam ar godu, tāpēc esmu izveidojusi sev darbības plānu, saskaņā ar kuru, es atsākšu šūt marta sākumā, un jau aprīļa beigās varēšu Jums parādīt jauno kolekciju! ❤

Kādi plāni nākotnei?

  1. TELPAS – Šajā (2019) gadā, man viennozīmīgi, neapspriežami, neapšaubāmi, pavisam noteikti IR jāatrod telpas! Man ir apnicis, pieriebies, un … nezinu kā vēl paspilgtināt šīs sajūtas, bet jā – man pietiek strādāt no mājām! Es esmu pavadījusi pēdējos četrus gadus mājās, un ticiet man, es esmu gatava izlauzties! hahahhaha, nu nopietni, ir tik ļoti grūti, un neproduktīvi strādāt no mājām, ja tev ir mazi bērni. Visas ikdienas rūpes un raizes lēnām, bet paliekoši ”apēd” tavu darbu. Es zinu, ka strādājot citur es varētu paveikt vairāk, nopelnīt vairāk, un mājās- pavadīt vairāk laika ar bērniem. Ieguvēji būs visi, bet no sākuma, jāsagaida tā maģiskā diena, kad jaunākais bērns tiks bērnudārzā..
  2. BRENDINGS- Es gribu, lai Femerial paceļas pavisam citā līmenī, tādēļ ne vien telpas, bet arī kolēģes es plānoju atrast, tas gan šobrīd nav tik primāri, galvenais ko es gribu, lai klientes atpazīst dizainu, un asociē to ar Femerial, nevis, viss kas ar manām rokām radīts būs Femerial, uztvērāt? Es gribu panākt, ka Femerial asociē ar konkrētu dzīvesstilu, lai tas ir brends, nevis kārtējais ateljē. Tādēļ arī šogad visiem privātajiem pasūtījumiem (kas nav Femerial dizaina izpilde pēc individuāliem mēriem) teikšu – nē. (nesatraucieties, tie kas Jau ir sarunāti, un gaida izpildi, tiks izdarīti, jaunus gan vairs nepieņemšu)
  3. PEĻŅA – Tikko pabeidzu pildīt šī gada grāmatvedības žurnālu, un skaitļi man saka- turpini darīt! Potenciāls ir! Patiesībā jāsaka, ka ir gājis labāk kā es cerēju (tomēr strādāju viena, un pāris stundas dienā), bet izdalot šī gada ieņēmumus uz 12 mēnešiem…minimālā alga gan nesanāk.. Tāpēc mans mērķis 2019. gadā, ir pārsniegt to minimālās algas latiņu!

Cerams pauze, būs bijis labs lēmums, bet par to es varēšu spriest tikai tad, kad atsākšu aktīvu darbību. Manuprāt, izvēle darīt vienu lietu izcili, nevis daudzas viduvēji, nemaz nevar būt slikts lēmums!

Lai arī Jums izdodas nebaidoties no citu nosodījuma ,pieņemt lēmumus Jūsu pašu labā!

_____________________________________________________________________________

P.S. -Daudzas man ir jautājušas, kā es varu oficiāli strādāt/pārdot, ja man ir mazs bērns. Jā, es nesaņemu ”bērnu naudu”, par otro bērnu vienojāmies, ka saņem vīrs… jo ! viņam sanāca, ka paliekot strādāt un saņemot vecāku pabalstu, viņš saņem vairāk kā es. Tāpēc arī es mierīgu sirdi varēju atvērt uzņēmumu un oficiāli strādāt, citām mammām par šo ir jāpiedomā, jo ja saņemsiet naudu par saimniecisko darbību, nevarēsiet saņemt bērnu naudu. 


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s