5 mīlestības valodas

Foto: Simona Vanaga

Piecas mīlestības valodas

Kā Tu izrādi savu mīlestību? Vai tu jūties pietiekami mīlēta no sava partnera puses? Vai tu zini, kas tev jādara, lai viņš justos mīlēts? Vai tu zini, kā vispiemērotāk izrādīt mīlestību saviem bērniem? Vai tu pareizi spēj nolasīt apkārtējo signālus, un mīlestības izpausmes?

Šīs grāmatas būtība vienā teikumā:

Cilvēki runā dažādās mīlestības valodās!

Šo grāmatu man ieteica izlasīt draudzene, attiecību koučs, un pilnībā uzticoties viņas gaumei, es nedomājot to noklausījos pie pirmās izdevības. (angliski pieejama audio versijā youtube) Man ļoti uzrunāja teorija, ka mīlestību var iedalīt piecās valodās (izpausmēs) :

  1. Apliecinājuma vārdi
  2. Kvalitatīvi pavadīts laiks
  3. Dāvanu pasniegšana
  4. Mīlestības darbi (palīdzība, utml)
  5. Fizisks pieskāriens

Grāmatas autors Dr.Gerijs Čepmens, būdams laulību konsultants uzskata, ka, lai attiecības izdotos, un partneri savā dzīvē sasniegtu savu augstāko potenciālu visās jomās- ir jāpiepilda sava partnera emociju un mīlestības trauks. Grāmatā tas vairāk salīdzināts, kā mašīnas bāka, jo bez degvielas tā vienkārši nedarbosies.

Lai arī sākotnēji, šo grāmatu es vēlējos izlasīt, lai uzlabotu attiecības ģimenē, tomēr lasot (klausoties) mani nepameta doma, ka es šo reiz jau esmu dzirdējusi, bet citā kontekstā. Personāla vadībā! Tieši tā, šī pati teorija ir pielietojama arī uzņēmējdarbībā, tikai interpretēta citādi. Ja Jūs sekojat līdz aktīviem uzņēmējiem, piemēram, Gary Vaynerchuk, noteikti būsiet dzirdējušas cik nozīmīgs ir personīgs kontakts ar padotajiem, un cik nozīmīgi ir zināt kas konkrētajam darbiniekam ir svarīgi. Šobrīd runāju par attieksmi, kas rada attieksmi, jeb kas TEV jādara, lai cilvēks kļūtu par labāko darbinieku pasaulē. Vienam darbiniekam dzinulis būs prēmija (dāvanu pasniegšana, bet ne personīgo dāvanu), citam personīga uzslava, vai publiska pateikšanās (apliecinājuma vārdi), citam nozīmīga var šķist situācija, kad vadītājs kādu dienu novelk uzvalku, uzloka piedurknes, un piedalās ražošanā, (palīdzība), citam tie var būt korporatīvie pasākumi, kolektīvie ceļojumi (kvalitatīvi pavadīts laiks), vienīgā atšķirība ir ar fizisko pieskārienu, darba vidē tomēr ir jāievēro etiķete, un darbinieku motivācijā īsti neiederas fiziskais pieskāriens. hahaha’ Bet! Ir arī atsevišķas situācijas, kad rezervēts fiziskais kontakts starp viena līmeņa darbiniekiem ir ok, piemēram, apskāviens, uzsitiens pa plecu. (ja ir vēlme, par lietišķo etiķeti varu arī pastāstīt detalizētāk, citā ierakstā)

Vai šo grāmatu ir vērts izlasīt? NOTEIKTI! Vai šī grāmata uzlabos Jūsu attiecības? Iespējams, bet jāatceras, ka jebkuras savstarpējās attiecības ir atkarīgas no abu partneru rīcības, un tikai vienpusēja atdeve nespēs atrisināt iespējamās problēmas un domstarpības. Manuprāt, šī grāmata ir ļoti noderīga arī jaunajiem vecākiem, jo tā man ļāva labāk izprast, kā mīlestību izjūt mani bērni, un beigt darīt lietas, kas viņiem patiesībā pat kaitina, bet man šķita, ka es tādā veidā izrādu savu mīlestību.

”Piecas mīlestības valodas” – Viena grāmata, dažādi sējumi.

Ja tu vēlies noskaidrot savu mīlestības valodu, tev noderēs šis tests.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s